Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | More than 500 pieces per hour |
| Material Processed | Single Side Polycoated Paper |
| Cup Size | 40ml-330ml |
| Warranty | 5 Years Of Warranty |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 2200 |
| Phase | Single/Three Phase |
| Certification | ISO 9001 |
| Item Condition | New |
| Power Consumption | 3.5 Killowatt |
| Materials Applicable | Single Side Poly Coated Paper |
| Products Type | Paper Products |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 5000 Pieces/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Material Processed | PET |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Machine Weight | Upto 2200 Kgs |
| Voltage | 220/440Voltage |
| Raw Material | Single Side Poly Coated |
| Phase | Single/Three Phase |
| Item Condition | New |
| Material | Paper |
| Glass Size | 150 ml |
| Cup Size | 100 ml |
Additional Information:
Product Details:
| Production Capacity | 5000 cups /hr |
| Material Processed | PET |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | Upto 2500 Weight |
| Phase | Single / Three Phase |
| Cup Size | 100 ml |
| Certification | ISO 9001 |
| Item Condition | New |
| Power Consumption | 3.5 Killowatt |
| Materials Applicable | Single Side Poly Coated Paper |
| Products Type | Paper Cups And Glasses |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Weight | 2200 |
| Phase | Single / Three Phase |
| Material Processed | Single Side Poly Coated Paper |
| Warranty | 5 Years Warranty |
| Brand | Hindmade Machinery |
| Certification | ISO 9001 |
| Item Condition | New |
| Power Consumption | 3.5 Killowatt |
| Products Type | Paper Cup & Glass |
| Cup Size | 100-200 ml |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 110 cups/min |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: